YouTube: Events hosted

Eșecul pieței: externalități, bunuri publice, monopol | Economia Politică Europeană 5 Monday, 25 March, 2019
Prezentarea rețelei EUROSCI și programului SOTNIA Monday, 25 March, 2019
Poate să existe o piață unică fară liberă circulație a persoanelor? | Politicile Uniunii Europene 4 Thursday, 21 March, 2019
Panouri solare și vin, autoturisme și soia | Economia Politică Europeană 4 Monday, 18 March, 2019
Norvegia, Elveția, Turcia, Canada, Singapore și Hong Kong | Politicile Uniunii Europene 3 Thursday, 14 March, 2019
Reducerea TVA la alimente sau scutirea de impozit pentru IT-işti? | Economia Politică Europeană 3 Monday, 11 March, 2019
Politicile UE sunt ca și cârnații... | Politicile Uniunii Europene 2 Thursday, 7 March, 2019
De ce este mâncarea mai scumpa în UE decât în SUA? (include interviu cu Roxana Păduraru) | Economia Politică Europeană 2 Monday, 4 March, 2019
Nord și Sud, Vest și Est: Conflicte, politici, și coeziune | Politicile Uniunii Europene 1 Thursday, 28 February, 2019
Asemănările și deosebirile dintr-un politician și un gândac | Economia Politică Europeană 1 Monday, 25 February, 2019
Curs 14. Teoria selectoratului și politica UE | Alegeri raționale: să înțelegem conflictele, instituțiile și politicile UE Thursday, 17 January, 2019
Lecture 14. Revision | Jean Monnet OOC of European Integration: Strategic Communications Monday, 14 January, 2019
Curs 13. Jocul Exit-Voice-Loyalty și negocierea tratatelor | Alegeri raționale: să înțelegem conflictele, instituțiile și politicile UE Thursday, 10 January, 2019
Lecture 13. The EU's General Data Protection Regulation (GDPR) | Jean Monnet OOC of European Integration: Strategic Communications Monday, 7 January, 2019
Curs 12. Extinderea, restrângerea și teoria cluburilor | Alegeri raționale: să înțelegem conflictele, instituțiile și politicile UE Thursday, 20 December, 2018
EUROSCI Network Lecture: Social media metrics (with Martin Melichar) Monday, 17 December, 2018
Curs 11. Economia contituțională și regulile optimale ale majorității | Alegeri raționale: să înțelegem conflictele, instituțiile și politicile UE Thursday, 13 December, 2018
Lecture 11. Power tips for EU strategic communications in the social media | Jean Monnet OOC of European Integration: Strategic Communications Monday, 10 December, 2018
Curs 10. Ciclul politic electoral | Alegeri raționale: să înțelegem conflictele, instituțiile și politicile UE Thursday, 6 December, 2018
EUROSCI Network lecture | Propaganda and foreign policy (with Tetiana Havlin) Monday, 3 December, 2018
Curs 9. Probleme principal-agent, delegare și control | Alegeri raționale: să înțelegem conflictele, instituțiile și politicile UE Thursday, 29 November, 2018
EUROSCI Network lecture | Outside lobbying and EU copyright law (with Iryna Lytvynchuk) Monday, 26 November, 2018
Au fost alegatorii referendumului de brexit raționali? | Alegeri raționale: să înțelegem UE 8 Thursday, 22 November, 2018
Lecture 8. Public opinion and elections | Jean Monnet OOC of European Integration: Strategic Communications Monday, 19 November, 2018
Curs 7: Agende, veto-uri și coaliții: procedura legislativă a UE | Alegeri raționale: să înțelegem UE Thursday, 15 November, 2018

Pages